W niedzielę 31 stycznia mieszkańcy gminy Horst aan de Maas oraz goście wzięli udział w wydarzeniu, łącząc elementy zbiórki i rodzinnej zabawy podczas 31 Finału WOŚP. Impreza rozpoczęła się od pysznej kawy i domowego ciasta, a na scenie odbywały się liczne licytacje i pokazy tańca, zapewniając niezapomniane wrażenia i dobre emocje dla wszystkich uczestników.

Licytacje były głównym elementem spotkania Polonii oraz zaproszonych gości. Chleb ze smalcem i ogórkiem, oraz polski bigos od Restaurant Klein Zakopane dodawało smaku radosnej atmosferze, a DJ Bartek miksował bity, gdzie pokazy ZUMBY w wykonaniu Bartek Raś ruszyły wszystkich do tańca. Było nawet całkiem wesoło. Tańce dzieci i zabawy dla najmłodszych to tylko niektóre z wielu punktów programu które bawiła Animacyjna ferajna. Pokaz mody również cieszył się dużym zainteresowaniem.

Dzięki hojności uczestników, akcja w Tienray zebrała 12 846 euro i pobiła kolejny rekord!!!

W Horst, gdzie mieszka duża grupa Polaków, panowała sąsiedzka atmosfera przy wspólnym spotkaniu. Impreza została zorganizowana przez p. Tomasza Kurka, szefa sztabu w Horst.

31 Finał WOŚP w Tienray był nie tylko okazją do wsparcia walki z sepsą, ale także do wspólnej radości i zabawy dla całej rodziny. Szczególnie tutaj na emigracji. Organizatorzy, wolontariusze i uczestnicy zadbali o rodzinny klimat, oferując niezapomniane wrażenia i dobre emocje.

Krzysztof Kubicki NU Horst aan de Maas